عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه روشهای تامین منابع مالی شهرداری ها در توسعه و عمران شهری

قسمتی از متن پایان نامه :

برج کاشانه بسطام

سایت منبع

در قسمت جنوب شرقی مسجد جامع شهر بسطام برجی بلند هست که به نام کاشانه معروف می باشد.  ارتفاع این برج از داخل 24 متر و از بیرون 20 متر می باشد . شکل خارجی آن کثیرالاضلاع و منتظم سی ضلعی می باشد در بالای برج دو حاشیه از آجرهای بزرگ هست که روی آن مطالبی نوشته شده می باشد. در ضلع جنوب غربی این برج روی یک آجر کلمه بسم الله الرحمن الرحیم با خط ثلث بسیار زیبایی خوانده می گردد.

تاریخ ساخت آن بدرستی مشخص نمی باشد و به عقیده اهالی محلی این برج قبل از اسلام آتشکده زرتشتیان بوده می باشد. بعضی از مشرق شناسان مانند گدار براین باورند که این بنا از آثار غازان خان مغول می باشد و اسم اصلی آن غازانه بوده می باشد و به مرور زمان و بدون در نظر داشتن اصل آن کاشانه نام نهاده شده می باشد.

بقعه امام زاده محمد (ع)

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

در کنار آرامگاه بایزید بسطامی در شهر بسطام بقعه ای بسیار معروف به نام بقعه امام زاده محمد (ع) قرار دارد که بنا به روایتی محل دفن فرزند امام صادق (ع) و یا نوه اوست. بقعه امامزاده محمد شبیه گنبدی می باشد که در فاصله پانزده کیلومتری سمت شمال آن ساخته شده می باشد و تقریبا قرینه یکدیگرند. گنبد سمت شمال آن بنام گنبد غازان خان معروف می باشد.

و بنای آن را به غازان خان مغول نسبت می دهند . غازان خان دو گنبد را بر سر قبر امام زاده محمد (ع) و آرامگاه بایزید بنا نمود . در میان دو گنبد فوق الذکر ایوانی قرار دارد به نام ایوان غازان خان که در داخل ایوان مذکور چیزی نیست و سطح آن نیز کوچک و بن بست می باشد. بر روی ایوان گچبری هایی دیده می گردد. ساختمان آن تقریبا متناسب و با اسلوب صحیح معماری بنا گردیده می باشد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

  • توجه موردی ومقطعی به نظام درآمدی شهرداری
  • شناخت روشهای تامین منابع درآمدی شهرداری
  • چگونگی توزیع درآمدهای شهرداری وبررسی سهم اقلام درآمدی در سالهای اخیر بمنظور شناخت درآمدهای پایدارشهرداری
  • مطالعه اندازه مشارکت مردمی درسرمایه گذاری بخشهای مختلف فعالیت درشهرستان شاهرود وارائه راهکارها جهت بهبود طریقه آن

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه