عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه روشهای تامین منابع مالی شهرداری ها در توسعه و عمران شهری

قسمتی از متن پایان نامه :

سایت منبع

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

برج خشتی مزج

برج مزج در کنار راه آسفالته مزج به کلاته خیج در شهر شاهرود قرار گرفته می باشد. این برج خشتی ( مزج ) که فضای درونی آن به اندازه بسیار زیادی از بین رفته  و  فقط مقداری از آن باقی مانده می باشد در دوره قاجاریه بنا گردیده می باشد.

 

مدرسه بید آباد شاهرود

این مدرسه از خشت خام ساخته شده می باشد. در زمانی که شاهرود منطقه چندان آبادی نبود و هنوز صورت شهر ی به خود نگرفته بود حاجی اسماعیل پسر حاجی ابراهیم شاهرودی این مدرسه را ساخت . عرض صحن این مدرسه بیست قدم و طول آن بیست و هفت قدم می باشد . مدرسه در زمان قاجاریه ساخته شده می باشد و در حال حاضر بازسازی هایی در آن واقع شده می باشد.

 

مدرسه بازار شاهرود

این مدرسه توسط حاجی اسماعیل نامی که از اهالی باغ زندان می باشد . در سال 1206 هجری ساخته شده می باشد . اصل بنا از خشت خام می باشد. این بنا به شکل مستطیل با عرض حدود بیست قدم و طول بیست و شش قدم می باشد. در هر چهار ضلع آن حجره هایی ساخته شده می باشد .که چهارده حجره طلبه نشین دارد. حوض سرپوشیده ای نیز در وسط مدرسه موجود می باشد.

 

آرامگاه بایزید بسطامی

مقبره این عارف شهیر در شهر بسطام و شمال مقبره امام زاده محمد (ع) می باشد. مقبره این عارف فاقد هرگونه تزئین می باشد. و به نظر می رسد هیچ گاه ساختمانی مشابه مقبره دیگر بزرگان روی آن بنا نشده باشد و در حقیقت بی اعتنایی به مادیات و گریز از تجمل در این آرامگاه بوضوح به نظر می آید.وارستگی و بی نیازی بایزید بسطامی حتی بعد از مرگ وی و گذشت یازده قرن , در مرقدش مشهود می باشد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

  • توجه موردی ومقطعی به نظام درآمدی شهرداری
  • شناخت روشهای تامین منابع درآمدی شهرداری
  • چگونگی توزیع درآمدهای شهرداری وبررسی سهم اقلام درآمدی در سالهای اخیر بمنظور شناخت درآمدهای پایدارشهرداری
  • مطالعه اندازه مشارکت مردمی درسرمایه گذاری بخشهای مختلف فعالیت درشهرستان شاهرود وارائه راهکارها جهت بهبود طریقه آن

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه