عنوان کامل پایان نامه :

سایت منبع

 مطالعه روشهای تامین منابع مالی شهرداری ها در توسعه و عمران شهری

قسمتی از متن پایان نامه :

مطالعه تعریف زیربخش‌های مختلف خدمات در اقتصاد کشور, بحث در مورد سهم این زیربخش‌ها در تولید و اشتغال کل کشور را آسانتر خواهد ساخت:‌

– گروه بازرگانی, رستوران و هتلداری

بازرگانی: ارزش تولید بخش بازرگانی به تفکیک دو زیربخش عمده‌فروشی و خرده‌فروشی برآورد می گردد. بنا به تعریف، عمده‌فروشی عبارتست از: ” فروش مجدد و بدون تغییر شکل کالا به شبکه توزیع به خرده‌فروشان, مصرف‌کنندگان صنعتی و تجاری, شرکتها و مؤسسات دولتی و سایر عوامل توزیع و فروش“. ارزش تولید عمده‌فروشی یا به تعبیری سود ناخالص عمده‌فروشی از تفاوت فروش عمده فروش و خرید خرده فروش بدست می‌آید.

رستوران و هتلداری:

بخش رستوران در برگیرنده فعالیت کلیه کارگاههایی می باشد که به امر فروش نوشابه و اغذیه آماده برای مصرف‌کننده نهایی اشتغال داشته باشند. همچنین هتلداری شامل خدمات هتلها, مسافرخانه‌ها,‌ اردوگاهها و تسهیلات جهانگردی و نیز خدمات تدارک اتاقهای کرایه‌ای با تسهیلات لازم می باشد که پیش روی پرداخت وجه صورت می‌گیرد.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

حمل و نقل,‌ انبارداری و ارتباطات:

گروه حمل و نقل, انبارداری و ارتباطات کلیه فعالیتهای مربوط به جابجایی مسافر, کالا, نگهداری انبارها و سردخانه‌ها اعم از خصوصی و عمومی و فعالیت ارتباطات مربوط به پست, تلگراف, تلفن و مخابرات را شامل می گردد. محاسبات و برآوردهای مربوط به این گروه بطور کلی در پنج بخش حمل و نقل‌ زمینی, دریایی,‌ هوایی و انبارداری و ارتباطات انجام می گردد. بخش ارتباطات, خدمات ارائه شده توسط مراکز ارتباطی نظیر پست, تلگراف و تلفن و همچنین خدمات مربوط به مخابره و دریافت پیامهای شخصی را شامل می گردد.

بخش انبارداری نیز خدمات مربوط به نگهداری کالا‌های مختلف در سردخانه‌ها و انبارهای عمومی و اختصاصی را شامل می گردد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

  • توجه موردی ومقطعی به نظام درآمدی شهرداری
  • شناخت روشهای تامین منابع درآمدی شهرداری
  • چگونگی توزیع درآمدهای شهرداری وبررسی سهم اقلام درآمدی در سالهای اخیر بمنظور شناخت درآمدهای پایدارشهرداری
  • مطالعه اندازه مشارکت مردمی درسرمایه گذاری بخشهای مختلف فعالیت درشهرستان شاهرود وارائه راهکارها جهت بهبود طریقه آن

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه