مطالعه روشهای تامین منابع مالی شهرداری ها در توسعه و عمران شهری

قسمتی از متن پایان نامه :

خدمات مؤسسات مالی و پولی:

بنا به تعریف سیستم حسابهای ملی سازمان ملل متحد خدمات مؤسسات مالی و پولی مشتمل برخدمات حاصل از فعالیت‌ بانکها, مؤسسات اعتباری غیربانکی, نظیر شرکتهای پس‌انداز و وام, مؤسسات اعتباری و شرکت‌های سرمایه‌گذاری می باشد. بر این اساس فعالیت کلیه مؤسسات و شرکت‌هایی که بگونه‌ای به امر واسطه‌گری مالی بین عرضه‌کنندگان وجوه و تقاضاکنندگان پول و سرمایه اشتغال دارند, در چارچوب این تعریف قرار می‌گیرد. در نظام حسابهای ملی ایران گروه خدمات مؤسسات مالی و پولی از دو بخش عمده بانکداری و بیمه‌گری تشکیل شده می باشد. در نظام حسابهای ملی ایران عملیات بانکی شامل فعالیت کلیه بانکها اعم از بانکهای مرکزی, بانکهای تجاری و بانکهای تخصصی می‌باشند. بخش بیمه‌گری نیز شامل فعالیت کلیه شرکت‌های بیمه و نمایندگی‌های شرکتها و آژانس‌های بیمه در زمینه انواع متداول بیمه می‌باشد و محاسبات مربوط به آن همچون محاسبات بخش بانکداری از دو روش تولید و درآمد صورت می‌گیرد.

 

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

خدمات مستغلات و خدمات حرفه‌ای و تخصصی:

بخش مستغلات از سه زیربخش واحدهای مسکونی,‌ واحدهای غیرمسکونی و خدمات دلالان مستغلات تشکیل شده می باشد. هزینه‌های واسطه در زیربخش واحدهای مسکونی اکثراً‌ شامل هزینه‌های تعمیرات, مسکن شخصی و اجاری, هزینه‌های بیمه و هزینه‌های محضر و دلالی برای اجاره و خرید و فروش واحدهای مسکونی می‌باشد.

بخش خدمات حرفه‌ای و تخصصی شامل فعالیت‌های خدماتی متعددی نظیر خدمات حقوقی, خدمات وکلای دادگستری, خدمات دفاتر اسناد رسمی, خدمات دفترداری و حسابداری, خدمات مهندسی, خدمات تبلیغاتی و تجاری و بالاخره کرایه ماشین‌آلات و وسائل می‌باشد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

    سایت منبع

  • توجه موردی ومقطعی به نظام درآمدی شهرداری
  • شناخت روشهای تامین منابع درآمدی شهرداری
  • چگونگی توزیع درآمدهای شهرداری وبررسی سهم اقلام درآمدی در سالهای اخیر بمنظور شناخت درآمدهای پایدارشهرداری
  • مطالعه اندازه مشارکت مردمی درسرمایه گذاری بخشهای مختلف فعالیت درشهرستان شاهرود وارائه راهکارها جهت بهبود طریقه آن

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه