مطالعه روشهای تامین منابع مالی شهرداری ها در توسعه و عمران شهری

قسمتی از متن پایان نامه :

حمام امیریه

این حمام که مربوط به دوره قاجار و متعلق به امیر اعظم حاکم ولایت قومس بوده بتازگی مورد شناسایی قرار گرفت این حمام با 360 متر زیر بنا در عمارت امیر اعظم قرار دارد .دارای دو سالن اصلی با دیوارهای سنگی و سقف های گنبدی شکل آجری می باشد که از یکی از آنها به عنوان رختکن بهره گیری می گردید.

در هر سالن چهار ستون با سنگهای مدور و سرستونهای حجاری شده با نقوش گل و بوته و در سالن اصلی حمام یک حوض سنگی سفید رنگ به چشم می خورد سر در و دالان ورودی این بنا با نقوش ویژه ای تزیین گردیده می باشد . صاحبان این بنا از آن به عنوان انبار کاه و علوفه بهره گیری می کردند . و به همین علت به قسمتهایی از آن صدمه هایی وارد گشته می باشد.

کاروانسرای میان دشت

این کاروانسرا در دهکده میاندشت د ر110 کیلومتری شرق شاهرود بین جاده سبزوار و مشهد قرار گرفته می باشد که به صورت سه کاروانسرای به هم متصل می باشد و به کاروانسرای شاه عباسی معروف گردیده می باشد. از این سه کاروانسرا یکی در زمان شاه عباس اول ساخته گردید و دو کاروانسرای دیگر در زمان های دیگر با پالان چهار ایوانی ساخته شده می باشد که مصالح ساختمانی آن نیز از آجر می باشد.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

کاروانسرای عباس آباد

سایت منبع

کاروانسرا ی عباس آباد در روستای عباس آباد در 130 کیلومتری شرق شاهرود واقع گردیده و از بناهای دوره صفویه می باشد . این کاروانسرا دارای چهار ایوان و 32 حجره مشرف به حیاط مرکزی می باشد . در ورودی این کاروانسرا یکی روبه شمال و سرچشمه قنات روستای عباس آباد و دیگری رو به جنوب و نزدیک جاده اصلی می باشد.(سازمان صنایع دستی گردشگری ومیراث فرهنگی استان ، 1389)

موزه ومراکز فروش صنایع دستی و سوغات:

موزه شاهرود – مرکز فروش صنایع دستی و سوغات ، بازار شاهرود

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

  • توجه موردی ومقطعی به نظام درآمدی شهرداری
  • شناخت روشهای تامین منابع درآمدی شهرداری
  • چگونگی توزیع درآمدهای شهرداری وبررسی سهم اقلام درآمدی در سالهای اخیر بمنظور شناخت درآمدهای پایدارشهرداری
  • مطالعه اندازه مشارکت مردمی درسرمایه گذاری بخشهای مختلف فعالیت درشهرستان شاهرود وارائه راهکارها جهت بهبود طریقه آن

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه