سایت منبع

 مطالعه ژئوپولیتیکی شبه جزیره بالکان و تأثیر آن بر امنیت اتحادیه اروپایی

قسمتی از متن پایان نامه :

مسیحیت یا اسلام؟ آیا از بالکان به عنوان میدان نبرد برای برخورد میان تمدن‌ها بهره گیری خواهیم نمود؟ طرفداران تئوری برخورد تمدن‌ها دیدگاه و انگیزه خود را چنین عنوان می‌کنند که اسلام و دموکراسی نمی‌تواند با هم سازگار باشند.

اما دین اسلام اجازه مطالعه عقاید و نظرات و ارزشیابیهای مختلف را می‌دهد. قوانین و دستورات دموکراتیک برای بازی، از سوی احزاب مختلف اسلامی پذیرفته می گردد. آنها برای شهروندان خود حق انتخاب کردن و انتخاب شدن و داشتن دیدگاه آزاد که ممکن می باشد مشابه دیدگاه رسمی نباشد. می‌پذیرند. اگر کشورهای اسلامی دقیقاً به سوی این طرز فکر گرایش می‌یابند، در اروپا به گونه گسترده‌ای این نظر شایع می باشد که محروم کردن بشر از آزادی اراده با دموکراسی مغایرت دارد. دین اسلام نه تنها اجازه می‌دهد. بلکه امکان انتخاب از سوی بشر در راستای پاسخ‌گویی به اعمال خود را تقویت و تشویق می کند. موضوع مهم‌تر آن می باشد که رهبران بسیاری از کشورهای اسلامی، به مفهوم آزادی فردی برای شخص واقف هستند و آن را جزء هدف خود می‌دانند.

اروپاییان با نگرانی به موضوع جهاد می‌نگرند. آنها عقیده دارند که جنگ مقدس به معنای نابودی مطلق می باشد. مفهوم نشده می باشد که مقصود جهاد خدمت برای خدا می‌باشد که تحت هیچ عنوان، فشار و زور بی مورد را علیه مردم دیگر جایز نمی‌داند، به نظر ما در اینجا مقصود رقابت برای سیستم ارزش‌ها می باشد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

سؤال اصلی:

آیا جایگاه ژئوپولیتیکی منطقه بالکان بر امنیت اتحادیه اروپایی تأثیرگذار بوده می باشد؟  

15– سؤالات فرعی :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

چگونه قدرتهای بزرگ در طول تاریخ در طریقه مناقشات قومی دهه 90 بالکان تأثیر داشته‌اند؟

علت های تاریخی و جغرافیایی شکل گیری بحران‌های منطقه‌ای در بالکان چگونه بوده می باشد؟

بحران بالکان چگونه شکل گرفت؟

آیا بحران‌های موجود در شبه جزیره بالکان ، اتحادیه اروپا را با معضلات امنیتی مواجه ساخته می باشد؟

آیا اتحادیه اروپا برای حفظ امنیت خود بایستی به بحران‌های شبه جزیره بالکان توجه داشته باشد یا خیر؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه